Anasayfa » DuyurularŞimdi Esenköy’de Tatil Zamanı!
Şimdi Esenköy’de Tatil Zamanı!
15 Mayıs 2019       

9’uncu hizmet yılına giren Esenköy Misafirhanemiz’de vakıf olarak siz değerli öğrenci ve mezunlarımıza oldukça ekonomik şartlarda tatil imkânı sağlamaya devam ediyoruz.

manzara

Sizler için İstanbul’a deniz otobüsü ile sadece bir 1 saat, karayolu ile birkaç saatlik mesafede, maviyle yeşilin buluştuğu Yalova/Esenköy’de, deniz kenarında 2011 yılının yaz mevsiminde hizmete giren dairenin tüm ihtiyaçları, imece usulüyle vakfımız camiasındaki hamiyetperver arkadaşlarımız tarafından karşılandı.

Misafirhanemiz; BYV camiasına mensup öğrenci ve mezunların tatil, toplantı, dinlenme ve eğitim çalışmalarında kullanılmak üzere tahsis edilmiştir.

Misafirhanenin öğrenci ve mezunlara tahsisi başvuru önceliği esasına göre, Kaynak Geliştirme ve İdari İşler Komisyonu tarafından yapılmaktadır. Vakfımızın faaliyetlerine iştirak eden öğrenci ve mezunların tahsis önceliği vardır. Yukarıda belirtilenler dışında kalan kullanım şartları, hazırlanan yönetmelikle detaylı olarak belirtilmiştir.

Esenköy Misafirhanesi kullanım talebi iletmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz:

https://bit.ly/2VF34Ya

Not: Teyit formunu doldurarak talep ileten ve tarafımızca misafirhane tahsisi yapılan mensuplarımıza misafirhane kullanım şartnamesi iletilecektir. Tahsislerde önceki yıllarda talep iletmiş, ancak yoğunluk sebebiyle kullanım sağlayamamış olan mensuplarımıza öncelik sağlanacaktır.

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Kaynak Geliştirme ve İdari İşler Komisyonu (KAGİK)

Misafirhanenin Konumu:

Misafirhane, İstanbul’a karayoluyla 200 km. uzaklıkta, Yalova Esenköy’de deniz kenarında, deprem yönetmeliğine göre inşa edilmiş yeni bir dairedir. Balkonunda geniş ve kapanmayan bir deniz manzarası vardır.

Misafirhane, iki oda bir salon, Amerikan mutfak, iki balkonlu, 85 m² kullanım alanına sahip ferah bir mekândır.

Misafirhane 6-8 kişilik bir aileye/öğrenci grubuna hizmet verebilecek kapasitede planlanmıştır.

Misafirhanede TV’den çamaşır makinesine; saç kurutma makinesinden ütüye kadar bir ailenin ihtiyaç duyacağı tüm ev aletleri mevcuttur. Misafirhanenin mutfağında ocak ve fırın mevcut olup tatil yapacak arkadaşlarımızın ihtiyacına uygun bir mutfak ortamı hazırlanmıştır.

Misafirhane BÜ öğrencilerine ve evli  mezun ve mensup ailelerinin ikametine tahsis edilecek olup BYV camiası dışına tahsis yapılmayacaktır. Misafirhaneden yararlanmak için byvlist, byv-duyuru ya da byv-campus iletişim platformlarına kayıtlı olmak gerekmektedir.

Esenköy’e Ulaşım

Esenköy, İstanbul’a 200 kilometre mesafededir. Esenköy’e otomobille Osmangazi Köprüsü’nden ulaşım yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Otomobil ile Gebze Eskihisar iskelesinden veya Yenikapı – Yalova feribotları kullanılarak ulaşım ise yaklaşık 2 saat sürmektedir.

İDO’nun hafta içi ve hafta sonunda Esenköy’e Bostancı’dan ve Yenikapı’dan; TURYOL’un da yine hafta içi ve hafta sonlarında Eminönü ve Kadıköy İskelelerinden Esenköye’ deniz yoluyla ulaşım 1 saat sürmektedir.

Esenköy Hakkında Kısa Bilgi

Yalova’ya bağlı Esenköy, güneyinde Samanlı dağları, batısında Armutlu, doğusunda Çınarcık olmak üzere, Marmara Denizi kıyılarına kuruludur. Kışın 3000 civarında olan nüfusu yazın 75.000’e kadar çıkan Esenköy’de Akdeniz iklimi hâkimdir.

Esenköy’de hem deniz hem de yayla turizmi yapma imkânı bulunmaktadır.

Balıkçılığın yanı sıra Marmara adası başta olmak üzere çevre adalara günü birlik seferler vardır.

Esenköy’de hanımlara özel iki adet kapalı plaj bulunmaktadır.

İlçede BİM başta olmak üzere pek çok büyük market/marketler zinciri bulunmaktadır.

Esenköy’de camilerde çocuklara ücretsiz din eğitimi verilmektedir.

NOTLAR:

  • Misafirhaneye girişler Cumartesi günleri en geç saat 16:00’da, çıkışlar takip eden haftanın Cumartesi günü en geç saat 12:00’da yapılacaktır.
  • Sadece hafta sonu (Cumartesi-Pazar günlerinde) misafir olarak kalmak isteyen öğrenci ve mezunlardan bir haftalık ücret alınır.
  • Talep edilen ücret dairenin elektrik, su, doğalgaz, bakım ve tamirat masrafları içindir.
Öğrenci Mezun Öğrenci ve ailesi beraber kalacaksa
Sadece Hafta içi (en az 3 gece için) 200 TL 250 TL 400 TL
Hafta sonu veya tam hafta 350 TL 400 TL 400 TL