Anasayfa » HaberlerRektörümüz Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nu Ziyaret Ettik
Rektörümüz Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nu Ziyaret Ettik
17 Ağustos 2012       

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı olarak Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nu ziyaret ettik.

BÜ Rektörü Gülay Barbarosoğlu, Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu, Mütevelli Heyeti Üyemiz İhsan Taşer, Kurucular Kurulu Üyemiz Dr. Candan Karlıtekin, BÜ İİBF Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mehmet Nafi Artemel ve Vakıf Müdürümüz İbrahim Ethem Gören’den oluşan ekibimizi 17 Ağustos Cuma günü makamında kabul etti. Ziyarette Rektör danışmanlarından Prof. Dr. Mehmet Özkan da yer aldı…

Sn. Gülay Barbarosoğlu, BYV vakıf yönetiminin kendilerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, önümüzdeki yıl Robert Kolej’in kuruluşunun 150.yılının kutlanacağını belirtti. Köklü bir eğitim kurumunda mezun birlikteliğinin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Barbarosoğlu, geniş BÜ ailesinin el ele vererek üniversitemize gönül birliğiyle hizmet etmesinin önemini vurguladı.

Sn. Barbarasoğlu üniversite yerleştirme sınavı sonuçlarına göre ilgili bütün alanlarda en yüksek puanı alan öğrencilerin Boğaziçi Üniversitesi’ni tercih ediyor olmasının sorumluluklarını artırdığını ve okula ayrı bir misyon yüklediğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde kendisini kabul eden Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül’ün de Boğaziçi Üniversitesi’nin önemine vurgu yaptığını aktaran Barbarosoğlu, BÜ’nün tüm mezunlarının bir araya gelerek aynı misyon etrafında, karşılıklı destek ve saygı yaklaşımıyla çalışmalarının çok önemli olduğunu belirtti.

Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu, Rektörümüzü tebrik ederek başladığı konuşmasında 1996 yılından bu yana kadar BÜ öğrencilerine, mezunlarına ve iş dünyasına yönelik hizmetleri olan vakfımızın Boğaziçi Üniversitesi’yle de iş birliğine her zaman açık olacağını söyleyerek, Sn. Barbarosoğlu’nu Vakfımızın etkinliklerinde görmekten duyacağımız memnuniyeti  ifade etti.

Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu  BYV’nin etkinliklerine katılmaktan onur duyacağını ve Boğaziçi Üniversitesi’nin kapılarının paydaşlarına her zaman açık olduğunu söyledi.

Okulumuzun mevcut sorunları ve çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde de bulunulan görüşme sonrasında Sn. Barbarosoğlu, Vakfın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti “Kapılarımız sizlere her zaman açık, vakfınızı da en kısa sürede ziyaret etmek isterim” sözleriyle dile getirdi.

Bu vesile ile kendisini tekrar tebrik ediyor, Boğaziçi Üniversitesi camiasına hayırlı hizmetler üretmesini diliyoruz.