Mescid-i Aksa’ya kutlu bir sefere çıkıyoruz.
Paylaş:     

28-30 Ağustos tarihleri arasında Kudüs’e gidiyoruz.

IMG_0275

Değerli Arkadaşlarımız,

Kudüs’e; Mescid-i Aksa’ya kutlu bir sefere çıkıyoruz.

İslâm’ın ilk kıblesi Kudüs’e; Mescid-i Aksa’yadoğru kutlu bir sefere çıkıyoruz.

Filistin Müslümanlarının, kadim Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın her zamankinden daha fazla desteğe; ziyarete, bizlere ihtiyacı var. Kudüslü mazlum çocukların her zamankinden daha fazla şefkate; Filistin’de Mescid-i Aksa murabıtlarının/gönüllü bekçilerinin her zamankinden fazla kardeş dayanışmasına ihtiyacı var. Kudüs davasına destek vermek için Kudüs’e gidiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Sn. Cumhurbaşkanımız imkânı olan herkesi Kudüs’e gitmeye davet etti. Biz de bu çağrıya yeni bir Kudüs gezisiyle icabet ediyoruz.

Vakıf olarak hemen her yıl Kudüs ziyaretleri düzenliyoruz. Son ziyaretimizi geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirmiştik. Kafilemizde yer alan Dr. Kemal Kahraman’ın Kudüs ziyaretimize ilişkin gözlemlerini web sitemizin aşağıdaki linkinden okuyabilirsiniz.

https://www.byv.org.tr/bir-mubarek-sefer

Son gelişmeler üzerine yeni bir Kudüs gezisi daha tertip ettik. 28-30 Ağustos tarihlerinde Kudüs’ü, Harem-i Şerif’i ve Filistin davasını en iyi bilenlerden Üstad Süleyman Gündüz ile birlikte Kudüs’e gidiyoruz.

Peygamberler diyarı kutlu şehir Kudüs’ü ziyaret etmeye, Mescid-i Aksa’da namaza ve duaya,  kadim mescidin bahçesinde kıyama ve Mescid-i Aksa murabıtlarıyla aynı saflarda durmaya davetlisiniz.

İmkânları müsait olan tüm öğrenci kardeşlerimizi ve mezun arkadaşlarımızı Mescid-i Aksa’yı ziyarete, İslâm’ın ilk kıblesine gelen Müslümanlarla hasbihal etmeye, dayanışmalarımızı güçlendirmeye, güzel beldelerin havasını teneffüs etmeye ve Filistinli kardeşlerimizin ruhuna dokunmaya bekliyoruz.

6 Ağustos 2017 Pazar günü saat 17.00’a kadar katılım teyidi iletmek için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Selam ve saygılarımızla,

 

BYV-Öğrenci ve Mezunlarla İlişkiler Komisyonu (ÖMİK)


T:
0212 233 33 36 – 0212 265 10 62 F: 0212 233 33 36
E:
byv@byv.org.trW: https://www.byv.org.tr
FB:http://on.fb.me/f0uv3dTW:http://twitter.com/byv_

BYV-SEYYAH – KUDÜS GEZİSİ

28-30 AĞUSTOS 2017

 

28 AĞUSTOS 2017 PAZARTESİ – İSTANBUL / TELAVİV / YAFA / KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde, saat 04:30’da buluşuyoruz ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 744 sefer sayılı uçağı ile saat 06:40’da Telaviv’e uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 08:45’de Tel Aviv Ben Gurion Havalimanına varmış oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra otobüsümüze geçip öncelikle zamanında önemli bir Osmanlı şehri olan Yafa’yı geziyoruz. Tel Avivin hemen yanında bulunan Yafa’da Bahriye Camii, huzurlu ortamıyla Mahmudiye Külliyesi, tarihi çeşme ve saat kulesini görüyoruz. Ardından menzilimizi Mescid-i Aksa’ya çeviriyor ve Kudüs’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Kudüs’e varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Artık biz Kudüs’e Kudüs bize emanet. Gece Kudüs’teyiz.

 

29 AĞUSTOS 2017 SALI – KUDÜS

Mescid- Aksa’da eda ettiğimiz sabah namazından sonra biraz istirahat edip Zeytindağı’na çıkacağız. Osmanlı 4. Ordu karargâhını görüp Selman-ı Farisî ve Rabiatül Adeviyye’nin kabirlerinin ziyaret edeceğiz. Zeytin Dağından Beyt-ül Makdis’i, Kidron Vadisini, hem Yahudiler hem Hristiyanlar hem Müslümanlar için kutsal olan toprakları temaşa edip yürüyerek Eski Kudüs’e döneceğiz. Yolumuzun üzerinde Gethsamane bahçesinde Mecdelli Meryem ve Milletler Kiliselerini de görüp Kudüs’ün taş sokaklarında dolaşıyoruz. Hz. İsa’nın çarmıkla yürüdüğü Çile Yolu, Kudüs çarşıları, Hz. Ömer Camii ve Kıyamet Kilisesi bugün yürüyerek dolaşacağımız ve göreceğimiz yerler. Ayrıca Yahudilerin kutsal mekanı ve ibadet yeri Ağlama Duvarını da göreceğiz.  Namazlarımızı Mescid-i Aksa yani Müslümanların ilk kıblesi ve Hz. Muhammed’in miracının başladığı o mübarek mekanda eda etmeye gayret ediyoruz. Kudüs gezmekle, dolaşmakla, bakmak ve görmekle bitmez. Gece yine Kudüs’teyiz.

 

30 AĞUSTOS ÇARŞAMBA – EL HALİL / BEYTLEHEM / TEL AVİV / İSTANBUL

Sabah namazımızı Mescid-i Aksa’da kıldıktan sonra kahvaltı için otelimize dönüyor ve kısa bir istirahatın ardından yola çıkıyoruz. İlk durağımız Eriha şehri. Ama yol üzerinde Hz. Musa’nın makamını ziyaret ediyoruz. Eriha şehrini ve Emevi Sultanlarından Hişam tarafından yaptırılan ancak hiç kullanılamayan sarayı gördükten sonra Lut Kavminin helak edildiği Ölü Denizi de temaşa ediyoruz. Sonra yolumuzu El Halil’e çeviriyoruz. Halilürrahman Camii buradaki en önemli ziyaret noktamız. Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin kabirlerini de ziyaret ediyor, Halil’in çarşılarında dolaşıyoruz. Tel Aviv’e doğru yola çıkıyoruz ve yolumuzun üzerinde Beytlehem şehrinde Hz. İsa’nın doğduğu yer olan Doğuş Kilisesi ile yanındaki Hz Ömer Camiini görüyoruz. Saat 19:00 gibi Tel Aviv havalimanına geliyor ve Türk Hava Yollarının TK 789 sefer sayılı uçağı ile saat 21:45’de İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Atatürk havalimanına varış saatimiz 00:05.

  

Fiyat:

İki Kişilik Odada kişi başı: 425 USD

Tek Kişilik Oda farkı: 150 USD

 

Fiyatın içinde neler var;

* 2 gece otelde konaklama

* Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri

* Yemeklerde alınacak olan su

* Yerel rehberlik

* Programda belirtilen tüm geziler

* Otobüsümüz,

* Havalimanında karşılama ve transferler

* İsrail Vizesi

 

Fiyatın içinde neler yok;

Türk Hava Yolları İstanbul – Tel Aviv  – İstanbul Uçak Bileti

Şu anda münferit uçak bileti ücreti 200 USD’dir.

Otellerde ve gezi boyunca yapılan kişisel harcamalar.

Programda belirtilmemiş gezi ve giriş ücretleri

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

 

 

İRTİBAT İÇİN

Seyit Ali Demirer

0555 707 6592 veya  demirerseyit@gmail.com

KAYIT OL
Etkinlik Tarihi
28 Ağustos 2017 - 04.30
Etkinlik Yeri
Kudüs