Anasayfa » DuyurularHamilik Okulu 2019-2020 Başvuruları Başladı
Hamilik Okulu 2019-2020 Başvuruları Başladı
11 Eylül 2019       

Hamilik Okulu Programı 2019-2020 öğrenim yılı başvuruları başladı.

Öznesinde ‘Ahilik ve Fütüvvet Kültürü’ olan Hamilik Okulu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Hazırlık ve 1’inci sınıfta öğrenim gören arkadaşlarımıza yönelik bir programdır.

İçeriğini, tarihi ve kültürel kimliğimizden alan Hamilik Okulu’ndaki temel amacımız, öğrencilerimize üç yıla yayılacak bir süre zarfında Ahilik teşkilatlarında tecrübe edilen “usta-çırak” ilişkilerine benzer bir mesleki rehberliğin yanı sıra, cömertlik, fedakârlık, paylaşma, dayanışma, kardeşlik gibi insanlık değerlerini kazandırma çabasıdır.

Program kapsamında öğrenci arkadaşlarımızdan sadece “okul” ciddiyetine sahip çıkmaları talep edilmekte, seminerlere %70 devam mecburiyetinin dışında maddi veya manevi bir karşılık beklenilmemektedir.

Öğrenim yılının ilk dersi 16 Ekim Çarşamba günü başlayacak olup, dersler yıl boyunca her hafta Çarşamba günü saat 19.30’da vakıf merkezimizde yapılacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık ve 1’inci sınıfta öğrenim gören tüm öğrencilerimiz 4 Ekim Cuma saat 17.00’a kadar başvuru yaparak süreçlere dâhil olabilirler.

BYV Hamilik Okulu başvurusu için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

BYV Hamilik Okulu Başvuru Formu

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Hamilik Okulu Komisyonu (HAK)