Anasayfa » Haberler » Sosyal ve Kültürel Etkinlikler » Eyüp Sultan BuluşmalarıEyüp Sultan’da Bir Hoş Sohbet
Eyüp Sultan’da Bir Hoş Sohbet
17 Mayıs 2011       

14 Mayıs Cumartesi günü  Eyüp Sultan’ da sabah namazı ve kahvaltı  programımızın konuğuProf. Dr. İbrahim Öztürk  oldu.

Söyleşimiz sıcak espirilerle başladı ve öylece devam etti. İbrahim Bey, akademisyenliğin artık talep edilen bir alan olduğunu ve kendisini yetiştirmiş, hayat cahili olmayan Boğaziçili öğrencilerin de bu yöne kaymasının çok önemli olduğunu vurguladı. Daha sonra hayatı normalleştirmenin ehemmiyetine değinen İbrahim Bey, bu düşüncesini adeta bir parola mahiyetindeki şu sözüyle sürdürdü : “Acele etme, sakin ol ve alın teri dök.”

İbrahim Bey, konuşmasının devamında kendimizi yetiştirme adına en verimli dönemde olduğumuzu belirterek, farklı sınıflardan ve bölümlerden müteşekkil dinleyici kitlesine şöyle seslendi: “Lütfen bulunduğunuz kabı doldurmaya çalışın. Merak etmeyin; doğum mutlaka gerçekleşecektir.”

Sabah namazından sonra uyumamanın, yani eşyanın dirilişiyle beraber dirilmenin ne denli bereketli ve heyecan verici olduğuna dikkat çeken İbrahim Bey, uykudan feragat ettiğimiz takdirde heybemizi doldurmanın mümkün olduğunu belirtti.

İdealizmi çok önemsediğini vurgulayan değerli konuğumuz, daimi bir hizmet heyecanının ve çalışma azminin hayatın her safhasında diri tutulması gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.