Anasayfa » DuyurularBYV Hamilik Okulu Programı 2018-2019 Öğrenim Yılı Başvuruları Devam Ediyor
BYV Hamilik Okulu Programı 2018-2019 Öğrenim Yılı Başvuruları Devam Ediyor
10 Eylül 2018       

Hamilik Okulu Programı 2018-2019 öğrenim yılı başvuruları devam etmektedir.

sunum1

Öznesinde ‘Ahilik ve Fütüvvet Kültürü’ olan Hamilik Okulu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Hazırlık ve 1’inci sınıfta öğrenim gören arkadaşlarımıza yönelik bir programdır.

İçeriğini, tarihi ve kültürel kimliğimizden alan Hamilik Okulu’ndaki temel amacımız, öğrencilerimize dört yıla yayılacak bir süre zarfında Ahilik teşkilatlarında tecrübe edilen “usta-çırak” ilişkilerine benzer bir mesleki rehberliğin yanı sıra, cömertlik, fedakârlık, paylaşma, dayanışma, kardeşlik gibi insanlık değerlerini kazandırma çabasıdır.

Program kapsamında öğrenci arkadaşlarımızdan sadece “okul” ciddiyetine sahip çıkmaları talep edilmekte, seminerlere %70 devam mecburiyetinin dışında maddi veya manevi bir karşılık beklenilmemektedir.

Öğrenim yılının ilk dersi 17 Ekim Çarşamba günü başlayacak olup, dersler yıl boyunca her hafta Çarşamba günü saat 19.30’da vakıf merkezimizde yapılacaktır.

BÜ Hazırlık ve 1’inci sınıfta öğrenim gören tüm öğrencilerimiz 5 Ekim Cuma saat 17.00’a kadar başvuru yaparak süreçlere dâhil olabilirler.

Başvuru için https://www.byv.org.tr/hamilik-okulu-basvuru-formu adresindeki formun doldurulması yeterlidir.

Selamlarımızla,

BYV-Hamilik Okulu Komisyonu (HAK)

1 2