Anasayfa » Haberler » Sosyal ve Kültürel Etkinlikler » Diğer sosyal etkinliklerBoğaziçi Konak’ta lezzet ve muhabbet…
Boğaziçi Konak’ta lezzet ve muhabbet…
30 Aralık 2010       

Boğaziçi Konak, 27 Aralık pazartesi günü düzenlenen sucuk partisinde hemen her dönemden 60 kadar arkadaşımızı ağırladı.

Sucuk partisi, hatırlanacağı üzere Şişli’deki vakıf merkezimizde zaman zaman düzenlediğimiz mezunlara yönelik etkinliklerimizden biriydi.

Şişli’de hatıralarda tebessüm renkli izler bırakan sucuk partilerini, geleneği devam ettirerek Rumelihisarı’na; Boğaziçi Konak’a taşıdık. Arkadaşlarımız bu kez kışın tam ortasında Boğaziçi Konak’ta 27 Aralık Pazartesi günü saat 20:30’da sucuk partisinde bir araya geldi. Kurucular Kurulu üyemiz Sayın Candan Karlıtekin‘in Kayseri’den özel olarak getirdiği sucukların lezzeti tabii ki tartışılamazdı… Mangalın başında bulunan Mehmet Usta, sucukları adeta gönül ateşinde pişirdi.

Arkadaşlarımıza birbiri ardına servis edilen sucukların lezzeti, günün yorgunluğunu unutturacak cinstendi…

Boğaziçi Konak, hemen her dönemden yaklaşık 60 mezunu sucuk partisinde ağırlarken sözün ve sazın ustaları da aramızdaydı. Dr. Atilla Ovalı, Şef İsmail Yılmaz ile birlikte sazın ve sözün üstadları hüzzamdan hicaza; nihaventten segâha kadar Türk sanat musikisi makamlarından örnekler sundu.

Arkadaşlarımız yılın son günlerinin yaşandığı soğuk bir aralık gecesinde sucuk partisi ve musiki faslında bir araya gelip 3-4 saatlik hoş bir birliktelik yaşarken, akıllara gelen tek soru “tekrar ne zaman buyuşuyoruz”du.