Anasayfa » Haberler » Sosyal ve Kültürel Etkinlikler » İftarlarBir Ramazan İftarında Daha Mensuplarımızla Buluştuk
Bir Ramazan İftarında Daha Mensuplarımızla Buluştuk
9 Haziran 2018 - 20.00       

9 Haziran Cumartesi günü yine güzel bir Ramazan akşamında Boğaziçi Konak bahçesinde öğrencilerimiz, mezunlarımız ve aileleriyle birlikte iftar ettik. Yıllardır süren bir geleneğin devamı olan buluşmada 1000 mensubumuz bir aradaydı.

n5

İftar akşamımızda hava Temmuz ayını aratmayacak derecede sıcak olsa da boğazın tatlı esintisi gece boyu bize eşlik etti.

Yaklaşan iftar vakti öncesinde Ahmet Durkaya Hocamızdan Kur’an-ı Kerim tilaveti dinledik. Tilavetin ardından da iftar vaktinin gelmesiyle yine Ahmet Hocamız’ın okuduğu Ezan-ı Muhammedî ile her Ramazan olduğu gibi mensuplarımızla birlikte oruçlarımızı açarak iftar sevincimizi çoğalttık.

i4

İftar sonrası sohbetler edilirken sunucumuz Muhammed Aydın Mütevelli Heyeti Başkanımız Bahattin Aydın’ı selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti. Konuşmasında vakfımızın düzenlediği etkinliklerden bahseden Başkanımız, BYV çatısı altındaki birlik ve beraberliğimizin önemine de dikkat çekti.

i14

Vakıf Başkanımız’ın ardından BYV Hamilik Okulu 2’nci kademe öğrencisi Enes Köser (Endüstri Mühendisliği’ 20) bir konuşma gerçekleştirdi. Aynı zamanda Hamilik Okulumuz’un Cizre Şenlendirme ekibinden olan Köser, konuşmasında yakın zaman önce ekibin gerçekleştirdiği Cizre ziyaretine ve öğrencilerimizin orada başlattıkları hayır faaliyetlerine yer verdi.

Öğrencimizin ardından Vakfımız önceki dönem başkanı, Kurucular Kurulu Üyemiz Erhan Erken’e sözü devrettik. Erken, vakfımızın ilke ve değerleri arasında bulunan  “medeniyet bilinci ve gönüllülük” kavramlarına atıfta bulunarak bu kavramlar çerçevesinde süregelen hizmetlerimizin devamının gerekliliğine dikkat çekti. Erken ayrıca ülkemizde girişimci ruhun teşvik edileceği bir anlayışın hâkim olması gerektiğine de vurgu yaptı.

i16

Kurucular Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hocamız bu seneki Geleneksel Mezunlar İftarımızda da bizi yalnız bırakmadı. İftar coşkumuzu paylaştığımız Hocamız her zaman olduğu gibi bir konuşma da gerçekleştirdi. Davutoğlu’nun konuşmasında en dikkat çeken bölüm devam eden birlik ve beraberliğimize yönelik olan şu sözlerdi şüphesiz:

“Geçmişten bugüne, bunca iniş çıkış arasında, kurumların zarar gördüğü bir dönemde buradaki birlikteliğimiz devam ediyorsa bu Allah’ın bereketine ve Allah’ın nusretine gerçekten de layık olan bir faaliyet yapıldığının işaretidir. Devletlerin çöktüğü, kurumların zaaf geçirdiği bir dönemde eğer bir gelenek 40 yıldır devam ediyorsa bu, geleneğin sağlamlığını ve bu geleneği başlatanlar ve sürdürenlerin hepsinin ortak iradesini yansıtır. Bu aynı zamanda bu geleneğin şahıslarla ilgili değil, gönüllerle, yüreklerle, zihinlerle ve vicdanlarla ilgili olduğunu ortaya koyar. Bu geleneğin sürmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ahirete intikal eden olduysa onlara da rahmet diliyorum. İnşallah bu güzel geleneğin ilanihaye geleceğe kadar devam edeceğine dair inancımız da her sene bu iftarda pekiştirerek birbirimize ifade etmemiz lazımdır. Evet bundan sonra da nice zorluklar, sıkıntılar yaşanabilir, ama 40 sene önce atılan bu tohumun üzerinde serpildiği dostluk, kardeşlik bâki kalacaktır inşallah.”

i21

Konuşmaların ardından masaların etrafındaki hararetli sohbetler ve hasret gidermeler devam etti. İftarımız vesilesiyle bir araya gelen mensuplarımız bir Ramazan akşamını beraber geçirmenin huzurunu yaşadılar.

Boğaziçi Konak’ta öğrenci, mezun ve mensuplarımızla beraber geçirdiğimiz bu Ramazan akşamında bizleri yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

i23