Anasayfa » Haberler » Yönetim Kültürü Etkinlikleri » Kadın Girişimcilik ToplantılarıAyşegül Tuncer Topal’ın konuk olduğu 10. Kadın Girişimcilik Toplantımız Berna Taşer’in Resim Sergisiyle Renklendi
Ayşegül Tuncer Topal’ın konuk olduğu 10. Kadın Girişimcilik Toplantımız Berna Taşer’in Resim Sergisiyle Renklendi
07 Şubat 2011       

Kadın Girişimcilik Koordinatörümüz Sn. Fatma Genç Ünay’ın öncülüğünde gerçekleşen 10. toplantımızı da geride bıraktık.

Girişimci kadınlar ve sanatçı kadınları bir araya getiren etkinliğimiz Sn. Dr. Sare Davutoğlu‘nun da katılımıyla Boğaziçi Konak‘ta gerçekleşti. Toplantımızın girişimci konuğu TOPALL Mücevherat’ı bir dünya markası haline getirme yolunda önemli adımlar atan Sn. Ayşegül Tuncer Topal‘dı. Sanatçı konuğumuz ise birbirinden güzel tabloları Boğaziçi Konak’ı süsleyen Sn. Berna Taşer oldu.

Güne güzel ve sıcak bir kahvaltı ortamıyla başlandı, sohbetler edildi. Bu güzel kahvaltının ardından katılımcılarımız Sn. Dr. Sare Davutoğlu’nun içten konuşması ile kurdela keserek açılışını yaptığı Renkler Resim Sergisi‘ni gezme fırsatı buldu. 2005 yılından bu yana pastel çalışmalar yapan Berna Hanım’ın çiçekler ve İstanbul manzaraları ağırlıklı iç açıcı güzellikte pastel çalışmaları bizlere doyumsuz bir göz ziyafeti sundu.

Girişimci konuğumuz Sn. Ayşegül Tuncer Topal’ın başarı öyküsünü dinlemek üzere toplantı salonuna geçen katılımcılarımız samimi bir söyleşi gerçekleştirdi.

Ayşegül Hanım, çocukluğunda dinlediği bir başarı hikayesinin limon satarak başladığını öğrendiğinde bundan çok etkilendiğini, sonrasında çocukluk ve gençlik yıllarını çeşitli girişimcilik çabalarıyla geçirdiğini anlattı.

Eğitimini Robert Koleji, Boğaziçi Üniversitesi, Georgetown University, Harvard University gibi başarılı okullarda tamamlayan Ayşegül Hanım, bu iyi eğitimine girişimci ruhunu da katarak kariyerinde emin adımlarla ilerledi ve Dünya Bankası, Financial Help Desk, Coca-Cola Company, Pricewaterhousecoopers gibi firmalarda önemli görevler yürüttü.

Ayşegül Hanım Topal Mücevherat’la yollarının kesişme öyküsünü anlatarak onların kırk yıllık tecrübesiyle kendi eğitiminin kazanımlarını birleştirdiklerinde ortaya çok güzel sonuçlar çıktığından bahsetti. Topal Mücevherat’ın kurumsal altyapısını değiştirdiklerini söyleyen Ayşegül Hanım, yeniden isimlendirdikleri Topall markasını doğru strateji ve doğru yöntemle çok kısa bir süre içinde Türkiye’de sektörün öncü markalarından biri haline getirdiklerini anlattı.

Dünyaya açılmak içinse yepyeni bir marka olan 8850‘yi meydana getiren Ayşegül Hanım, hangi alanda olursak olalım vizyonumuzu geniş tutmamız gerektiğini, kısa vadeli planlar yerine uzun süreli bir vizyonla başarıya ulaşılabileceğini vurguladı.

Sahip olduğumuz manevi değerleri kaybetmeden iş dünyasında ilerlemenin önemini tekrar tekrar ifade eden Ayşegül Hanım, bir kadın olarak mücevherleri çok sevdiğini, fakat bu sevginin kalpte olmaması gerektiğini söyledi.

Ayşegül Tuncer Topal’ın söyleşi sonunda sorulan soruları içtenlikle cevaplamasının ardından verilen kokteylle beraber 10. Kadın Girişimcilik Toplantımız son erdi.